Dla kogo pralka ładowana od góry?

Dla kogo pralka ładowana od góry?

Pralka ładowana od góry pod względem funkcjonalności w niczym nie ustępuje tej ładowanej od frontu. Zazwyczaj jednak oferuje mniejszą pojemność, dlatego jej bęben może okazać się niewystarczający na potrzeby dużej rodziny. Poza tym, ten sprzęt AGD jest wyjątkowo ustawny, dlatego świetnie sprawdzi się w małych łazienkach. Kto jeszcze powinien rozważyć zakup pralki ładowanej od góry?

Idealna dla singla

Pralki ładowane od góry oferują mniejszą pojemność niż ich odpowiedniki, posiadające drzwiczki z przodu. W sklepach możemy spotkać modele o pojemności bębna od 3 do 7 kg. Ze względu na mniejszą pojemność, takie modele doskonale sprawdzą się w przypadku singli. Na potrzeby jednej osoby w zupełności wystarczy pralka z bębnem o pojemności do 5 kg. Jej bęben będzie na tyle duży, że bez problemu pomieści stertę brudnych ubrań i cały komplet pościeli.

Do małej łazienki

Osoby, które mają małą, wąską lub nieustawną łazienkę, zazwyczaj muszą iść na kompromisy i wybierać jedno wyposażenie kosztem drugiego. Często rezygnują z dużej wanny, a zamiast niej wybierają prysznic. W takich łazienkach, w których liczy się każda wolna przestrzeń, doskonale sprawdzi się pralka ładowana od góry. Jest ona nawet o kilkanaście centymetrów węższa niż pralka ładowana od frontu, dzięki czemu zmieści się w każdej łazience. Dodatkową jej zaletą jest to, że bez problemu możemy ustawić ją we wnęce, a nawet bokiem do ściany, nie martwiąc się, że nie otworzymy drzwiczek bębna.

pralka ładowana od góry

Dla osób, które nie chcą się schylać

Pralka ładowana od góry będzie świetnym rozwiązaniem dla osób starszych i tych, które mają problemy z kręgosłupem. W przeciwieństwie do pralki ładowanej od frontu, nie wymaga schylania się ani kucania. Pranie można ładować do bębna na stojąco, co jest niezwykle komfortowe, a dodatkowo pozwala uniknąć obciążenia kręgosłupa.

Dla młodych rodziców

Choć wspomnieliśmy wcześniej, że pralka ładowana od góry nie sprawdzi się w przypadku dużej rodziny ze względu na małą pojemność, nad jej zakupem powinni zastanowić się rodzice małych dzieci. W tego typu urządzeniach dzieci nie będą miały ani dostępu do bębna pralki, ani do panelu sterowania. Dzięki temu nie włączą przez przypadek pralki ani nie zmienią ustawień cyklu prania. Nie wrzucą też żadnych przedmiotów do bębna, ponieważ do niego nie dosięgną.

Pralka ładowana od góry – jakie jeszcze ma zalety?

Warto dodać, że pralka ładowana od góry jest bezpieczniejsza w użytkowaniu. Jej konstrukcja sprawia, że ryzyko zalania łazienki jest naprawdę znikome, czego nie można powiedzieć o pralce ładowanej od frontu. Tego typu modele są również znacznie tańsze, dzięki czemu nie będziemy musieli wydawać na nie całej wypłaty.

pralka ładowana od góry
Pralka Whirlpool TDLRB 6251BS EU

Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: B
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 48 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 43 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 14
pralka ładowana od góry
pralka ładowana od góry
Indesit BTWB 7220P EU/N

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: E
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 78 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 45 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 15
pralka ładowana od góry
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Iga Rychert

Ekspertka w dziedzinie prania i suszenia. Interesuje się modą i uwielbia dbać o swoją garderobę. Fanka kreatywnego przerabiania ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *