Pralka Amica – sprawdź, jakie innowacje w niej znajdziesz

Pralka Amica – sprawdź, jakie innowacje w niej znajdziesz

Niegdyś pralka była prostym urządzeniem o dużej pojemności, wyposażonym w kilka programów prania. Dzisiejsze pralki przeszły ogromną rewolucję i znacznie różnią się od swoich poprzedniczek. Przede wszystkim posiadają nowoczesne rozwiązania, które wpływają nie tylko na jakość prania, ale również na oszczędność wody i energii, a także na sam komfort użytkowania. Dzisiaj skupimy się na innowacjach, jakie w swoich pralkach stosuje marka Amica.

Pralka Amica z funkcją Add+

Większość dostępnych pralek Amica oferuje funkcję Add+. To doskonała opcja dla wszystkich zabieganych, roztargnionych i zapominalskich osób. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że już po uruchomieniu pralki, przypominamy sobie o jeszcze jednej zabrudzonej bluzce lub znajdujemy skarpetkę, którą zgubiliśmy w drodze do łazienki. Funkcja Add+ pozwala dorzucić odzież do bębna podczas trwającego cyklu prania. Jest ona dostępna przez około 80% cyklu, ale o możliwości dołożenia prania poinformuje nas specjalny symbol na wyświetlaczu.

pralka Amica

System Opti Dose i Opti Cup

Aby środek piorący był efektywniej wykorzystywany, marka Amica wyposażyła swoje pralki w system Opti Dose oraz Opti Cup. Ten pierwszy wyręcza nas z problemu ręcznego dozowania detergentów. Wystarczy uzupełnić środki piorące w pojemnikach raz na 20 cykli, a pralka podczas prania sama dobierze potrzebną ilość środków. Natomiast Opti Cup to dozownik o specjalnym kształcie, do którego wsypuje się proszek lub płyn do prania, a następnie umieszcza wewnątrz bębna. Takie rozwiązanie pozwala efektywnie spożytkować detergenty, a w rezultacie dokładnie wyczyścić ubrania.

Pralka Amica z funkcją MaxLoad

Zazwyczaj do bębna ładujemy tyle ubrań, ile się zmieści. Każdy zdaje sobie sprawę, że bęben ma ograniczoną pojemność, ale nikt przecież nie waży ubrań przed włożeniem ich do pralki. Tymczasem przeładowanie bębna nie tylko negatywnie wpłynie na jakość prania, ale również może doprowadzić do uszkodzenia pralki. W takich sytuacjach niezwykle przydatna okazuje się funkcja MaxLoad, którą mają pralki Amica. Dzięki niej na wyświetlaczu pojawia się ilość załadunku, co pozwala na przeprowadzenie wydajnego prania.

pralka Amica

Czujnik AutoSensor

Pralki Amica oferują nowoczesny czujnik AutoSensor, który pozwala cieszyć się wysoką jakością prania, przy jednoczesnej oszczędności wody. Jest to czujnik poziomu wody, który automatycznie dostosowuje jej ilość do programu, rodzaju i ilości załadowanej do bębna odzieży. W ten sposób uzyskamy doskonałe rezultaty prania, nie marnując przy tym ani jednej kropli wody.

Funkcja Steam Touch

Na koniec warto również wspomnieć o funkcji parowej Steam Touch. Uwalniania podczas prania para wodna ma doskonały wpływ na odzież. Nie tylko usuwa zabrudzenia, ale również dezynfekuje ubrania i pozbywa się z nich wszystkich nieprzyjemnych zapachów. Para redukuje również ilość zagnieceń nawet o 70%, dzięki czemu ubrania są łatwiejsze w prasowaniu, a niektóre nawet go nie wymagają.

pralka Amica
Pralka Amica WA1S610CLiSH


Klasa efektywności energetycznej: B
Pojemność wsadu pralki (kg): 6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1000
Poziom hałasu (dB): 76
Zużycie energii na 100: cykli (kWh): 48
jak prać czarne ubrania
pralka Amica
Pralka Amica WA3S712BLiSHB


Klasa efektywności energetycznej: B
Pojemność wsadu pralki (kg): 7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1200
Poziom hałasu (dB): 75
Zużycie energii na 100: cykli (kWh): 52
jak prać czarne ubrania
pralka Amica
Pralka Amica WA2S814BKiSVH

Klasa efektywności energetycznej: B
Pojemność wsadu pralki (kg): 8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400
Poziom hałasu (dB): 76
Zużycie energii na 100: cykli (kWh): 55
jak prać czarne ubrania
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Iga Rychert

Ekspertka w dziedzinie prania i suszenia. Interesuje się modą i uwielbia dbać o swoją garderobę. Fanka kreatywnego przerabiania ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *