Oszczędzaj czas lub energię, czyli nowoczesne rozwiązania w pralkach

Oszczędzaj czas lub energię, czyli nowoczesne rozwiązania w pralkach

Nowoczesne pralki pozwalają nie tylko na skuteczne pranie, ale również na oszczędności. Poza tym, że obecnie Twoje zadanie, podczas gdy robisz pranie, ogranicza się do posegregowania wsadu, umieszczenia go w pralce, dodania odpowiedniego detergentu i wybrania właściwego programu prania, są również inne sposoby na to, by piorąc, oszczędzać czas i energię. Pozwalają Ci na to innowacyjne technologie, które w swoich pralkach stosują najlepsi producenci sprzętu AGD.

Oszczędzanie energii

Wiadomo, że największe oszczędności, jeżeli chodzi o pobór energii elektrycznej, zapewni Ci pralka o najwyższej klasie energetycznej A. Drugą funkcją, która pozwala na zmniejszenie poboru prądu, jest automatyczne ważenie wsadu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, urządzenie jest w stanie dobrać odpowiednią ilość wody do wielkości załadunku. W ten sposób pralka zużywa znacznie mniej energii na podgrzanie wody do wybranej przez Ciebie temperatury.

nowoczesne pralki

Oszczędzanie czasu

Na skuteczne oszczędzanie czasu pozwalają Ci przede wszystkim krótkie programy. W zależności od modelu pralki, znajdziesz nawet takie trwające 15 minut. To doskonałe rozwiązanie, kiedy chcesz wyprać mniej zabrudzone ubrania lub po prostu je odświeżyć. Co więcej, krótszy czas prania, to również oszczędność energii. Skuteczne wirowanie pozwala Ci natomiast oszczędzać czas na suszeniu prania. Skuteczniej odciśnięte z wody tkaniny schną przecież o wiele szybciej.

Dodatkowa oszczędność czasu lub energii

Najlepsze pralki, poza wszystkimi powyższymi zaletami, posiadają również funkcje, za sprawą których możesz oszczędzić jeszcze więcej czasu lub energii, a co najlepsze, o tym, którą z tych dwóch opcji wybierzesz, zdecydujesz sam. Wystarczy wcisnąć dedykowany przycisk, aby pralka skróciła czas trwania wybranego cyklu albo zmniejszyła pobór energii. Energooszczędne pralki Bosch zostały wyposażone w technologię VarioPerfect, z pomocą której możesz oszczędzać na dwa sposoby. Wybierając jedną z opcji, możesz skrócić czas prania nawet o 65% albo też skrócić, dopasowany do rodzaju wsadu program, nawet o połowę. Dzięki temu w tym samym czasie jesteś w stanie zrobić dwa prania zamiast jednego, jednocześnie ciesząc się niezmienioną efektywnością działania pralki. A co najlepsze: dodatkowo oszczędzając czas lub energię, możesz liczyć na doskonałe efekty prania.

nowczesna pralka Pralka Bosch Serie 2 WAJ2407GPL

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: B
Zużycie energii na 100 cykli (kWh/rok): 51
Zużycie wody na cykl (litr): 45
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
nowczesna pralka
nowczesna pralka
Pralka Bosch Seria 4 WGG0440KPL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: A
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 46 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 48 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
nowczesna pralka
nowczesna pralka
Pralka Bosch Serie 6 WGG1440SPL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 66 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 44 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
nowczesna pralka

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *