Pralki z dużym wsadem – idealne dla dużych rodzin

Pralki z dużym wsadem – idealne dla dużych rodzin

W kilkuosobowych rodzinach pralka pracuje nawet kilka razy w tygodniu. Jeszcze jedno pranie nie zdąży wyschnąć, a już trzeba rozwieszać kolejną partię. Znasz ten problem? Jeśli tak, rozważ zakup pralki z dużym wsadem, która w jednym cyklu wypierze nawet dwa kosze prania. Z naszego poradnika dowiesz się, jakie są największe pralki i czym kierować się przy ich zakupie.

Czym jest pojemność pralki?

Zanim przejdziemy do rozważań na temat, jaka pralka z dużym wsadem będzie dla najlepsza, sprawdźmy, czym w ogóle jest ładowność pralki. Jest to parametr, który określa, ile odzieży możemy wyprać w jednym cyklu prania. Dostępne na rynku pralki automatyczne mają bębny o mocno zróżnicowanych wielkościach – od 3 do 13 kg. Pojemniejsze modele, które mieszczą więcej niż 15 kg wsadu, zalicza się już do pralek przemysłowych.

Pamiętajmy, że podana pojemność bębna odnosi się do wagi suchych ubrań. Jeśli więc wybierzemy pralkę z bębnem o pojemności 5 kg, będziemy mogli załadować do niej 5 kg suchego prania. Podanych wartości nie należy przekraczać. Przeładowanie bębna skutkuje nie tylko niedopranymi ubraniami, ale również może prowadzić do uszkodzenia bębna.

Pralki z dużym wsadem, czyli modele XL

Pralki XL to doskonała opcja dla rodziny plus. Takie urządzenia mają bardzo dużą ładowność, gdyż są w stanie wyprać nawet do 13 kg ubrań w jednym cyklu. Podane wartości dotyczą oczywiście pralek półprofesjonalnych, czyli takich, które przeznaczone są do domowego użytku. Natomiast pralki przemysłowe są o wiele bardziej pojemne. Modele z największym bębnem są w stanie wyprać nawet 60 kg ubrań w jednym cyklu prania.

Pralki z dużym wsadem

Większy wsad pralki to ogromne korzyści dla dużej rodziny, ponieważ oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze. Dzięki temu, że do bębna zmieści się więcej ubrań, pralka będzie rzadziej pracować, co przełoży się na mniejsze zużycie prądu i wody. W ten sposób zyskamy również więcej wolnego czasu. To jednak nie wszystkie zalety. Duża pralka pozwoli nam również wyprać rzeczy, które zwykle zanosi się do pralni, gdyż nie mieszczą się do bębna. Bez problemu upierzemy więc pościel, grube koce, narzuty, kurtki puchowe, a nawet pokrowce na kanapy i fotele.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pralki z dużym wsadem?

Pralka dla dużych rodzin powinna być solidna i funkcjonalna, aby dobrze służyła przez długi czas. Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów:

  • Wielkość pralki – ten parametr jest ściśle związany z pojemnością. Zanim jednak udamy się do sklepu po pralkę, powinniśmy dokładnie zmierzyć przestrzeń, w której chcemy ją ustawić. Znając ilość dostępnego miejsca, będziemy wiedzieć, czy możemy sobie pozwolić na zakup większego urządzenia.
  • Pojemność – ładowność bębna powinna być zawsze dopasowana do naszych potrzeb i liczby domowników. Współczesne pralki wyposażone są w opcję automatycznego ważenia wsadu, która dostosowuje ilość potrzebnej wody do wagi załadunku. Dzięki temu możemy nastawić cykl prania z niepełnym załadunkiem, nie martwiąc się, że zużyjemy za dużo wody i prądu.
  • Klasa energetyczna – w dużej rodzinie pralka będzie często wykorzystywana. Dlatego warto wybrać model z jak najwyższą klasą energetyczną, która zapewni mniejsze zużycie energii.
  • Poziom hałasu – pralki potrafią nieźle hałasować, szczególnie podczas wirowania. Jeśli więc nie chcemy, aby urządzenie przeszkadzało nam w odpoczynku czy wykonywaniu codziennych obowiązków, powinniśmy poszukać model, który generuje, jak najmniejszą ilość decybeli.
  • Programy prania i dodatkowe funkcje – pojemne pralki są wręcz naszpikowane nowoczesnymi programami i technologiami, które wpływają na jakość prania, zużycie wody i energii, a także na nasz komfort. Warto więc dokładnie sprawdzić, czy dany model oferuje funkcje, na których nam najbardziej zależy.

Pralki z dużym wsadem – ranking polecanych modeli

 pralki z dużym wsadem Pralka Gorenje WS168LNST

Wysokość (cm): 85
Szerokość (cm): 60
Głębokość (cm): 61
Pojemność znamionowa (kg): 10
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 190
Roczne zużycie wody (litr/rok): 11314
sprawdź cenę
 pralki z dużym wsadem Pralka Siemens WM 6HXF40 PL

Wysokość (cm): 84,8
Szerokość (cm): 59,8
Głębokość (cm): 59
Pojemność znamionowa (kg): 10
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 167
Roczne zużycie wody (litr/rok): 12100
sprawdź cenę
 pralki z dużym wsadem Pralka Bosch WAX 32EH0EU

Wysokość (cm): 84,8
Szerokość (cm): 59,8
Głębokość (cm): 59
Pojemność znamionowa (kg): 10
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 167
Roczne zużycie wody (litr/rok): 12100
sprawdź cenę

[Aktualizacja 17.03.2017]

Niektóre wymienione wyżej pralki są aktualnie niedostępne. Jeśli szukasz pralki z dużym wsadem, sprawdź poniższe modele.

pralka z dużym wsadem
Pralka Bosch WAX 32KH2BY
Pojemność znamionowa (kg): 10
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 67 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 55 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1600
sprawdź cenę
pralka z dużym wsadem
Pralka Siemens WM 14T66 EPL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Ilość programów: 13
Ważone zużycie wody na cykl prania: 51 l
Roczne zużycie wody: 11220 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
sprawdź cenę
pralka z dużym wsadem
Pralka Samsung WW 90T754ABH

Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: A
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 49 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 50 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 2 Average: 5]

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *