Suszarka z pompą ciepła – 4 polecane modele

Suszarka z pompą ciepła – 4 polecane modele

Bębnowa suszarka do ubrań ma przede wszystkim pomóc w wykonywaniu codziennych obowiązków. Dzięki niej, zyskasz mnóstwo czasu, który możesz przeznaczyć na odpoczynek lub przyjemności, a dodatkowo unikniesz rozwieszania mokrego prania po całym mieszkaniu. Jeśli chcesz nie tylko szybko, ale i oszczędnie suszyć ubrania, powinieneś wybrać model wyposażony w pompę ciepła. Przedstawiamy cztery polecane suszarki marki Bosch, które posiadają tę nowoczesną technologię.

Suszarka Bosch WTH 8500SPL

Pierwsza na naszej liście suszarka z pompą ciepła to Bosch WTH 8500SPL (Aktualnie Brak, polecamy model) o załadunku 7 kg. Model ten posiada system AutoDry, który gwarantuje najlepsze rezultaty suszenia. Użytkownicy mają do wyboru cały szereg programów suszenia, w tym m.in. programy automatyczne i czasowe. Te pierwsze nadają się do suszenia większości odzieży, z wyjątkiem ubrań, które zostały wykonane z tkanin dwuwarstwowych. Do tego typu odzieży przeznaczone są bowiem programy czasowe. Charakteryzują się one umiarkowaną temperaturą i pozwalają dobrać odpowiedni czas, aby wolniej schnąca warstwa została skuteczne wysuszona.

suszarka z pompą ciepła

Suszarka Bosch WTR 85V5EPL

Kolejna w naszym zestawieniu jest suszarka Bosch WTR 85V5EPL (Aktualnie Brak, polecamy model), która cechuje się wysoką klasą energetyczną i dużą pojemnością załadunku – 8 kg. Zastosowany w niej system SensitiveDrying sprawia, że ubrania są traktowane wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu nie musisz się martwić o ich uszkodzenie. Tkaniny są obracane przez miękkie zabieraki w kształcie fali i suszone delikatnymi strumieniami powietrza. W tym modelu warto również zwrócić uwagę na zestaw DrainSet, który pozwala odprowadzać wodę z suszarki bezpośrednio do kanału odpływowego. Dzięki temu, nie ma potrzeby opróżniania pojemnika na skropliny.

Suszarka z pompą ciepła Bosch WTR 87TW0PL

Na naszej liście znalazła się również suszarka Bosch WTR 87TW0PL (Aktualnie Brak, polecamy model), która od razu zwraca uwagę swoją wysoką klasą energetyczną. W połączeniu z pompą ciepła, gwarantuje to niski pobór energii, a tym samym mniejsze rachunki za prąd. Producent szacuje, że w ciągu roku suszarka zużyje zaledwie 176 kWh, co świadczy o jej wysokiej energooszczędności. Ta suszarka z pompą ciepła jest w stanie wysuszyć maksymalnie 8 kg mokrej odzieży w jednym cyklu, a praktyczne oświetlenie bębna pozwoli komfortowo śledzić postęp suszenia bez konieczności otwierania drzwi.

Suszarka Bosch WTW 876S0PL

Ostatnia suszarka z pompą ciepła, która znalazła się na naszej liście to Bosch WTW 876S0PL. Podobnie, jak omawiany wyżej model, oferuje 8 kg załadunku. Użytkownik ma do dyspozycji aż 14 różnych programów suszenia, w tym m.in.: Sport/Fitness, Delikatny, Kołdry, Pierze/Puch czy AntyAlergia, który jest doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie. Producent zastosował w suszarce również SelfCleaning Condenser, który czyści się automatycznie podczas każdego cyklu suszenia. Dzięki temu, możesz całkowicie skreślić z listy zadań konieczność czyszczenia wymiennika ciepła.

[Aktualizacja 10.11.2023]

Omawiane w tekście modele nie są aktualnie dostępne w sprzedaży. Warto zapoznać się z innymi, polecanymi suszarkami do ubrań.

suszarki z pompą ciepła
Suszarka Bosch Serie 4 WTH85077PL

Klasa efektywności energetycznej: A+
Poziom hałasu (dB): 65
Pojemność wsadu suszarki (kg): 7
Pompa ciepła: Tak
Rodzaj sterowania: Pokrętło, Touch Control
suszarki z pompą ciepła
suszarki z pompą ciepła
Suszarka Bosch WQG233DFPL

Klasa efektywności energetycznej: A+++
Poziom hałasu (dB): 64
Pojemność wsadu suszarki (kg): 8
Pompa ciepła: Tak
Rodzaj sterowania: Elektroniczne, Pokrętło, Dotykowe
suszarki z pompą ciepła
suszarki z pompą ciepła
Suszarka Bosch Serie 6 WQG2410GPL

Klasa efektywności energetycznej: A++
Poziom hałasu (dB): 64
Pojemność wsadu suszarki (kg): 9
Pompa ciepła: Tak
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
suszarki z pompą ciepła
suszarki z pompą ciepła
Suszarka Bosch Serie 6 WTW876S0PL

Klasa efektywności energetycznej: A+++
Poziom hałasu (dB): 64
Pojemność wsadu suszarki (kg): 8
Pompa ciepła: Tak
Rodzaj sterowania: Elektroniczne, Touch Control
suszarki z pompą ciepła
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Iga Rychert

Ekspertka w dziedzinie prania i suszenia. Interesuje się modą i uwielbia dbać o swoją garderobę. Fanka kreatywnego przerabiania ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *