Nowoczesny sprzęt na miarę Twoich potrzeb – wybieramy pralkę dla wymagających

Nowoczesny sprzęt na miarę Twoich potrzeb – wybieramy pralkę dla wymagających

Solidna pralka to jedno z niezastąpionych urządzeń, którego absolutnie nie może zabraknąć w żadnym domu. Dlatego też wybór odpowiedniej pralki powinien być dokładnie przemyślany a urządzenie dopasowane w jak najwyższym stopniu do potrzeb wszystkich domowników.

Wybór nie jest prosty, dlatego że producenci pralek oferują szeroki wachlarz modeli różniących się od siebie parametrami technicznymi i funkcjonalnościami. Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę?

Sposób ładowania prania

Pralki mogą być otwierane i ładowane od góry lub od przodu. To pierwsze i podstawowe pytanie, jakie musimy sobie zadać przed zakupem pralki. Nie ma pomiędzy nimi różnicy w funkcjonowaniu czy jakości, jednak jest to ważna kwestia z punktu widzenia dostępnej przestrzeni. Pralki ładowane od góry zazwyczaj są mniejszych rozmiarów, dlatego lepiej sprawdzą się w małych pomieszczeniach.

Ładowność bębna pralki

W ofercie sklepów dostępne są modele o ładowności od 5 do nawet 12 kilogramów. Wybór zależy od przeznaczenia i ilości domowników. Nie warto brać urządzeń o większej pojemności „na zapas”, dlatego że nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać ich potencjału. Analogicznie im większa ładowność pralki, tym większe rozmiary urządzenia. Z większą ładownością wiąże się również zazwyczaj wyższa cena.

pralka

Klasa energetyczna

To również bardzo ważna kwestia. Według rozporządzenia Unii Europejskiej wszystkie urządzenia AGD muszą mieć oznaczoną klasę energetyczną od A do G. Oczywiście najlepszym wyborem będzie pralka o wysokiej klasie energetycznej, czyli A. Co prawda im bardziej energooszczędna klasa urządzenia, tym wyższa cena samej pralki, jednak wydatek taki z pewnością zwróci się w czasie.

Dodatkowe funkcje

Pralki stają się coraz bardziej inteligentnymi urządzeniami, a producenci pralek oferują modele o coraz to nowszych funkcjach, które znacznie ułatwiają życie. Do takich funkcji należą między innymi funkcja Wi-Fi, dzięki której możemy zdalnie sterować pralką przy pomocy telefonu lub innego urządzenia. Wśród dodatkowych funkcji nowoczesnych pralek znajdziemy też dodatkowy program prania dla posiadaczy zwierząt czy funkcję prania parowego czy specjalne zabezpieczenia przed zalaniem.

Pralko-suszarka

Wybierając nową pralkę warto przemyśleć również zakup pralko-suszarki. Połączenie funkcji dwóch urządzeń w jedno to ciekawa koncepcja na zaoszczędzenie miejsca i ułatwienie sobie życia. Może już czas skończyć z wiecznym problemem, gdzie powiesić pranie, aby szybko wyschło. Pralko-suszarki pod względem jakościowym prania nie odbiegają niczym od klasycznych pralek. Posiadają wszystkie niezbędne funkcje i parametry, a suszarka jest dodatkowym atutem.

Wszystkie opisane i wymagane przez użytkowników parametry i funkcje znajdują się w ofercie pralek marki Bosch. Pralka Bosch to połączenie renomowanej marki i wysokiej funkcjonalności. Każdy powinien znaleźć urządzenie na miarę swoich potrzeb.

pralka Pralka Bosch WAT 2446 SPL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 152
Roczne zużycie wody (litr/rok): 11220
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Instalacja: wolnostojąca
sprawdź cenę
pralka Pralka Bosch WAT 2876SPL

Pojemność znamionowa (kg): 9
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 152
Roczne zużycie wody (litr/rok): 11220
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1361
Instalacja: wolnostojąca
sprawdź cenę

[Aktualizacja 17.03.2021]

Przedstawione wyżej pralki nie są już dostępne w sklepie. W ofercie znajduje się jednak wiele innych pralek, cechujących się dobrymi parametrami technicznymi.

nowczesna pralka Pralka Gorenje WS168LNST


Pojemność znamionowa (kg): 10
Klasa efektywności energetycznej: B
Zużycie energii na 100 cykli (kWh/rok): 58
Zużycie wody na cykl (litr): 42
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1600
Rodzaj sterowania: Elektromechaniczne
sprawdź cenę
nowczesna pralka
Pralka Samsung WW 10T654DLH
Pojemność znamionowa (kg): 10
Klasa efektywności energetycznej: A
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 52 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 53 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
sprawdź cenę
nowczesna pralka
Pralka Bosch WAN 242G9PL
Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: C
Ważone zużycie energii na 100 cykli: 66 kWh
Ważone zużycie wody na cykl prania: 44 l
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *